Noua Acropolă București a organizat în sediul său o nouă conferință, dedicată Naturii și legilor ei.
A căuta unitatea între oameni și Natură este esențial pentru viitorul umanității, iar existența noastră se desfășoară după principii constante (pentru că suntem o parte a Naturii), chiar dacă de multe ori nu ne dăm seama. Așadar, omul a fost dintotdeauna mânat de dorința de a cunoaște și înțelege lumea, sensul existenței noastre, rolul și locul pe care îl ocupăm în Univers. Cei prezenți au avut ocazia să afle câteva răspunsuri la aceste întrebări, să ridice noi semne de întrebare și să afle mai multe lucruri despre unele dintre legile și principiile care guvernează viața pe Pământ.